Web Siteme Seo Yaptırmak İstiyorum Sayfa

Seo Nasıl Yapılır?

Tüm web siteleri bir algoritma akış diyagramı mantığı ile hareket etmektedir, sanal sürücülerde yer alan web siteleri her bir barındırdığı dosyalar ile bir bütündür. şimdi en basit bir örnek ile size basit bir seo dersi verelim;

mesela kişisel bilgisayarınızda yıllardan beri yüklediğiniz bir fotoğraf arşiviniz var çocukluğunuzdan bu zaman çekilen tüm dijital fotorafları makinenin verdiği DCN-002343 gibi isimler ile saklıyorsunuz. bu arşive yığma fotoğraf doldurduktan sonra oldumu bunun alanı mesela 500 GB bir alan, çok gerek duyduğunuz bir fotoğrafı bulmanız icab etti ve bilgisayarımızın arama konsoluma ne yazmalıyız ki bize sonuçları göstersin? elinizde bir klasör yok sadece yığınla dolu fotoğraf yükle bir alan ilk seçenek *.jpg yazıp taradığında sana 500 Gb fotoğrafın bir kısmını indexler gelde çık işin içinden değilmi! Seo Nasıl Yapılır ?

şimdi bilgisayarı amacı doğrultusunda ciltlenmiş bir kitap gibi sayfa sayfa numara belirterek yani isimlendirerek iyi bir arşiv yaparsanız örneğin “annemin 1995 doğum günü” şimdi bu isimde bir klasör olduğunda aram konsoluna annemin 1995 yazdığınızda zaten direk o klasörü size indexleyecektir. şimdi mantığımız bilgisayar mantığı gibi olacak, web siteleri ve barındıkları alanlarda aynı bu şekildedir. sitenizin bir kurulup yönetildiği hosting bu sizin aynı bilgisayarınız gibi HDD sürücüsü olur, bilgisayarın konsolu değilde google konsolunda işimize lazım olan bir nesne yada bir obje aratırız, ne aratalım örnek olarak ” koltuk döşeme fiyatları ” gibi bir deyim. şimdi bu arama neticesinde bize algoritma şu sonuçları gösterir. Seo Nasıl Yapılır ?

  1. anahtar kelimenin geçtiği bir web sitesi alan adı var ise sıraya koyar
  2. anahtar kelimenin geçtiği bir web sayfası ki iyi kodlanmış etiketlere sahip algoritmanın istediği seo değerlerini alan sayfayı sıraya koyar.
  3. anahtar kelimenin geçtiği web sayfasının post değeri anahtar kelimenin içeriğini alıyor sa o da şöyle http://www.koltuktamiridoseme.com/koltuk-doseme-fiyatları/ gibi adres çubuğunda bağlantıdaki sayfa adınız bu şekilde ise sıraya koyar.
  4. en önemlisi organik yollar ile ziyareti çok olan sayfa değerleri “Page Rank” fazla ise sistem diyor ki bakınız bu site sizin aradığınız site olabilir tam manası ile, çünkü herkes bu arama kelimeleri çıkınca bu siteye yöneliyor der sizi sıraya koyar.
  5. en çok ziyaret alan web sayfasının ziyaret alması bir yana ziyaret eden kişilerin bu sayfada ne kadar zaman oturum da bulunduğu da önemli. algoritma diyor ki ziyaretçi sayfa içine girdi 500 kelimelik bir makaley 3 dakika ayırdımı yada 30 saniyede çıktımı ? eğer çıktıysa algoritma diyor bu site sanırım kişileri kandırmak üzere bir sayfa kurmuş bu sayfa zamanla kara listeye girerek aramalardan düşebiliyor.
  6. bir merkez var bu merkez e bağlı olan bütün web sitelerini içeriklerini tarayan bir merkez mesela elinizde bir Flash bellek var önünüzdeki bilgisayara taktığınızda sistem bu belleği önce bir tarıyor sonra sizin kullanımınıza açıyor. siz bu belleği takıp tanıtmadan içindeki verilere erişemezsiniz.
  7. şimdi aynı flash bellekler gibi sitelerde bu mantıktadır. kurduğunuz web sitesini arama motorlarının tanıması için bazı tanıtma metodlarını yapmalısınız ki sizin web sitenizin sayfalarını sistem okusun ve desin ki aa bak bir site var içinde bu denli içeriklere sahip biz bu siteyi anahtar kelimeleri ve sayfa seo bilgileri ile arama sonuçlarında çıkartalım. gibi

Değerli okurumuz şimdi seo yukarıda bolca örnekler ile anlatmak istediklerimin asıl ismidir. web sitenize değer verir doğru kullanırsanız amacınıza ulaşırsınız. matematiğe aykırı kullanırsanız web sitenizi sanal aramalarda göremezsiniz. siz de web siteniz var ancak bu sıkıntılı işerle uğraşamam işini ilen biri yapsın derseniz seoyaptirmak.com ekibi ile iletişime geçin siteniz için en doğru olan gerekli revize seo uyumlu makale sayfalarını sizin için hazırlayalım. Telefon 0543 769 56 30